Békessy Béla Vívóklub - Debrecen
Debreceni Vívás - Békessy Béla Vívócentrum

Mihály Kata ezüstéremmel kezdte a Magyar Kupasorozatot!

2017. okt. 02.

Budapesten, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok vívótermeiben a felnőttek megkezdték a 2017/18-as versenyszezonjukat. Férfi és női párbajtőrben, valamint tőrben rendezték meg a Magyar Kupa első fordulóját, ami egyben hazai válogatónak is számított. Párbajtőrben ez a viadal része az U23-as európai körversenynek. A férfiaknál 135, a nőknél 101 nevezés érkezett.

A Békessy Béla Vívó Klub női és férfi párbajtőrben, illetve férfi tőrben indított versenyzőket a megmérettetésen.

Női párbajtőrben Mihály Kata a Riói olimpiát nyert Szász-Kovács Emese mögött, ezüstérmesként állhatott dobogóra, így a ranglistán is a második helyre lépett előre. Pártos Zsófia 12. helyen zárta a versenyt.

A női párbajtőr csapat hetedik, a férfi tőrözők a tízedik, míg a férfi párbajtőrözők a 19. helyen  végeztek.

Serra Bendegúz, a Békessy Béla Vívó Klub szakmai igazgatójának értékelése a versenyhétvégéről:

Nagyon az elején vagyunk a felkészülésnek. Kata tavalyi szezonja szűk egy hónapja zárult le, két hete állt újra munkába, ennek tükrében ez az eredmény nagyon értékes. A csapattársak is nagyban segítették Kata előrejutását, több közvetlen riválisát megállították. Mindenképpen ki kell emelnem Pártos Zsófiát, aki a felnőtt világbajnokságon nyolcad döntős Várnai Vivient verte, a harminckettő közt.

Az első nap nagyon kivívták a lányok magukat, illetve Katának szezon elején nem volt teljes értékű a versenye, így a csapatversenyek során nem az eredményre koncentráltunk, inkább arra, hogy éles helyzetben kipróbáljunk különböző technikákat, felkészülésként a következő versenyekre. Fő cél az idei felnőtt magyar bajnokság novemberben, ahol már kimagasló eredményeket várok a versenyzőinktől.