Békessy Béla Vívóklub - Debrecen
Debreceni Vívás - Békessy Béla Vívócentrum

Debreceni arany az újonc OB-n!!!

2017. jún. 05.

Az újonc kardvívók magyar bajnokságán Battai Sugár Katinka fantasztikus formában vívva, veretlenül nyert aranyérmet. Fekete Laura a párbajtőrözők junior előválogatóján jutott döntőbe.

Törökbálint rendezte az újonc kardvívók magyar bajnokságát. A debreceni Békessy Béla Vívó Klub tehetséges sportolója, a múlt heti kadet előválogatón elért aranyérme után ismét bebizonyította, hogy jelenleg ő az egyik legjobb formában lévő kardforgató. A csoportkört veretlenül tudta le, majd a táblán bizonyította be, hogy ki a törökbálinti pástok „királynője”. A 64-es táblán természetesen erőnyerő volt Battai Sugár, a 32-es táblán pedig egy 15-1-es mérkőzésen melegített a nagyobb feladatokra. A 8-as döntőért újfent nagy különbséggel 15-4-re nyert. A negyeddöntőben, a tavalyi bajnok újpesti Pápai Zoé sem járt jobban, 15-4 es zakót szabott rá a debreceni kardtündér. Az elődöntőben újabb döntőnek beillő ütközetben a serdülő magyar bajnok MTK-s Fenyősi Zita tudta jobban megszorongatni Sugárt (15-10). A bajnoki ág végén egy 15-7-es győzelemmel zárta le a balkezes tehetség az idei országos bajnokságot, és jogosan vehette át aranyérmét az olimpiai bronzérmes és kétszeres felnőtt világbajnok Hammang Ferenctől.

A párbajtőrözők kadet-junior válogatóján a múlt héten szintén brillírozó Fekete Laurának jutott a főszerep. A juniorok vasárnapi versenyén először mindent nyert a csoportkörben, majd három győzelmet aratva jutott el a legjobb nyolcig ahol a hatodik helyen végzett.

A többi debreceni is kitett magáért, hiszen Bányay Marcell az újonc fiú kardozóknál vívhatott a döntőért, míg Kálmán Csenge kadet párbajtőrben Vértesi Lili pedig junior párbajtőrben lett egyaránt 9.