Békessy Béla Vívóklub - Debrecen
Debreceni Vívás - Békessy Béla Vívócentrum

Értékes helyezések a serdülő OB-n!

2017. máj. 16.

A tavalyi évhez hasonlóan ismét a Vasas rendezte a serdülő OB küzdelmeit. Battai Sugár Katinka ezúttal is döntőbe jutott és az 5. helyen végzett, a női kard csapat a 7. lett. A veterán országos bajnokságon Szentkirályi István tőrben ismét aranyérmet nyert.

A fiúk küzdelmével kezdődtek a küzdelmek. A csoportból ezúttal egy sportolónknak sem sikerült továbbjutnia. Bányai Marcell például két győzelemmel kényszerült búcsúzni. A korosztálynál egy-két évvel fiatalabb fiúk részére remek tapasztalatszerzésnek bizonyult a verseny. A hölgyek kiválóan vették az akadályokat. Könnyedén jutottak a legjobb 32 vívó közé, és Varga Emíliának valamint Battai Sugárnak a 16 közé kerülés sem jelentett akadályt. A nyolcba már csak Suginak sikerült bekerülnie aki az előkelő 5. helyen végzett.

A vasárnapi csapatküzdelmek során a fiúk a 12. helyen végeztek, a lányok erőnyerőként a legjobb 8 közé jutottak, és a helyosztókon végül a 7. helyen fejezték be a versenyt.

Törökbálint rendezte a veterán vívók idei országos bajnokságát. Egyesületünk sportolója Dr. Szentkirályi István a 70 év fölöttiek kategóriáját ismét megnyerte tőrben és 3. helyen végzett párbajtőrben is.